PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega

Liitumine ebaõnnestus!

Honda humanoidrobot ASIMO tähistab oma 10. aastapäeva

Lisatud 29.10.2010

ASIMO on jõudnud olulise verstapostini. 31. oktoobril tähistab ta oma 10. sünnipäeva. Honda lõi kümne aasta eest üliarenenud humanoidroboti, mis käivitas humanoiditehnoloogias revolutsiooni. Selle päeva pühitsemiseks avati täna spetsiaalsed veebisaidid uute fotode, videote, loomisloo ja nutitelefoni rakendustega ning esitleti temaatilisi filme.

ASIMO aastapäevasündmustega saab tutvuda siin: http://world.honda.com/ASIMO/iPhone’i ja Androidi nutitelefonide tarkvara “Run with ASIMO” võimaldab kasutajal ASIMO ja teiste Honda robotitega dialoogi astuda:

http://world.honda.com/ASIMO/RunWithASIMO/?r=m

Humanoidrobootikat hakkas Honda uurima peaaegu veerand sajandit tagasi. 14 aastat hiljem, 31. oktoobril 2000, loodi ASIMO. Alates oma Euroopa-esitlusest Darmstadti Tehnikaülikoolis 2003. aasta juunis on ASIMO inspireerinud, harinud ja mõjutanud tuhandeid eurooplasi ning pälvinud tunnustust nii inseneridelt kui teadlastelt.

ASIMO on külastanud teadusmuuseume üle kogu Euroopa, kohtunud nii kroonitud kui riigipeadega ning käinud isegi Euroopa Parlamendis.

ASIMO on osa Honda pikaajalisest uurimis- ja arendusprogrammist robotitehnika ja inimese mobiilsuse valdkonnas. Honda eesmärk on välja töötada robot, mis aitaks inimest tema igapäevaelus – robot, mis võtaks enda kanda mõned ülesanded, et muuta meie kõigi elu lihtsamaks ja meeldivamaks.

Sellise humanoidi rakendused ei pruugi piirduda kodukeskkonnaga, vaid võivad hõlmata kõiki olukordi, kus inimesed vajavad tuge.

Praegu keskendub Honda oma uurimistöös intellekti arendamisele, aga ka arusaama parandamisele ideaalsest koostoimest ja ideaalsetest suhetest inimeste ja inimesetaoliste robotite vahel.

Asimo projekti lõppeesmärk on luua täisfunktsionaalne humanoid ja jätkata intelligentsete süsteemide arendamist teiste Honda toodete jaoks. Lisaks sellele lööb Honda kaasa paljudes Euroopa haridusprojektides, mille eesmärk on inspireerida koolilapsi ja tudengeid rohkem teaduses ja tehnikas osalema.