PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega

Liitumine ebaõnnestus!

  • Kõik
  • Pildid
  • Videod
CR-V Hybrid
1/8

Honda CR-V Hybrid

Meie hübriid-linnamaastur

i-MMD elektrimootoriga ja generaatoriga süsteemi kasutades oleme valmistanud oma esimese seeriatootmises oleva Euroopas müüdava hübriid-linnamaasturi, mida esindab Honda CR-V. Honda Hybrid süsteemi juurde kuulub nutikas i-MMD (Intelligent Multi-Mode Drive) tehnoloogia, mis koosneb elektrimootorist, generaatorist, Atkinsoni tsükliga bensiinimootorist ja uuenduslikust otsekäigukastist, mis suurendab tõhusust ja rafineeritust.

CR-V Black Edition - vaata siit!

CR-V Black Edition

CR-V Hybrid on varustatud tõhusa 2,0-liitrise i-VTEC bensiinimootori, võimsa elektrimootori ja liitium-ioonakuga. Maksimaalne võimsus on 184 hj (135 kW) ja pöördemoment 315 Nm.

Tavapärase ülekande asemel loob üks fikseeritud ülekandearv liikuvate komponentide vahel otseühenduse, tänu millele edastatakse pöördemomenti sujuvamalt. See lahendus tähendab, et Honda süsteem on tõhusam kui planetaar-e-CVT, mida kasutatakse tavaliselt teistes hübriidsõidukites.

Liikumapanev jõud

Honda hübriidajam i-MMD pakub vahetut jõulist reageerimisvõimet tänu elektrimootorile koostöös generaatoriga; see on meeliülendav sõiduelamus. Ent see ei seisne ainult elektrilises pöördemomendis, sest meie hübriidsõidukid pakuvad teile mõlema maailma parimaid omadusi.

Kõnealune nutikas ajamitehnoloogia lülitab automaatselt ja sujuvalt väikestel kiirustel kasutatava elektrivõimsuse ja suurematel kiirustel kasutatava bensiinimootori vahel siis, kui see on kõige tõhusam. 

Sujuv ja vaikne
Honda hübriidautoga sõitmine on ainulaadne kogemus; miski pole võrreldav elektrirežiimis sujuvalt liikuma hakkamisel valitseva rahulikkuse ja vaikusega. Seejärel, kui bensiinimootor ärkab ellu, toimub üleminek nii vaikselt ja sujuvalt, nii et te imestate, kas mootor üldse käivitus. 

Pole vaja pistikusse ühendada
Suurepärane asi hübriidi puhul on see, et te ei pea otsima laadimisjaama ega paigaldama koju spetsiaalselt pistikut. Mootor laeb töötamise ajal pidevalt akut – teie peate vaid tankima bensiini nagu tavaliselt. See on tõesti nii lihtne.  
Säästlikkus
Hübriid vähendab teie kütusearveid, säästes raha. Vähema kütuse kasutamine tähendab väiksemaid heitmekoguseid – palju parem teie rahakotile ja keskkonnale. 
Meelerahu
Viie aasta või 100 000 km jooksul – olenevalt sellest, kumb tingimus täitub varem – ei pea te muretsema, sest Honda i-MMD aku on täielikult kaetud ulatusliku ja kõikehõlmava garantiiga. 

Nutikas hübriid 

Enamikus linnasõidu olukordades vahetab CR-V Hybrid automaatselt hübriid- ja elektrirežiimi vahel, et tagada optimaalne tõhusus. Hübriidrežiimis toimub ka akude laadimine generaatori abil. Bensiinimootori režiim on kõige tõhusam valik maanteesõiduks. 

Mõõdukal kiirusel töötab CR-V Hybrid tavaliselt rohkem kui poole ajast elektrirežiimis, suurematel kiirustel on sõiduk elektrirežiimis ligikaudu kolmandiku ajast. i-MMD süsteemi juhttarkvara otsustab pidevalt olukorra ja keskkonna järgi, millal valida tõhususe maksimeerimiseks muu režiim, ilma juhi sekkumiseta.

Süsteem i-MMD (Intelligent Multi-Mode Drive) otsustab automaatselt, kuidas kasutada bensiini ja elektrienergiat kõige tõhusamalt, mis tähendab, et juht ei pea kolme saadaoleva sõidurežiimi (elektri-, hübriid- ja bensiinirežiimi) vahel ise valima. 

Kuidas töötab hübriidauto elektrirežiimis?
Elektrirežiimis kasutab veomootor ainult akude jõudu, mis tagab ülivaikse nullheitmega sõidu. 
Kuidas hübriidrežiim töötab?
Hübriidrežiimis käitatakse bensiinimootori abil generaatorit, mis edastab sõiduks vajaliku energia veomootorile, ülejääv energia aga kasutatakse ära akude laadimiseks. 
Kuidas töötab hübriidauto bensiinimootori režiimis?
Bensiinimootori režiimis käitatakse veorattaid bensiinimootori kaudu, vajaduse korral pakub elektrimootor hetkelist lisavõimsust möödasõitudeks. 

Honda CR-V Hybridil on ainulaadne juhiteabe liides (Driver Information Interface, DII), mis kuvab aktiivse režiimi ja aitab juhil näha, kuidas energiaallikaid kombineeritakse sõiduki edasiviimiseks. Liideses kuvatakse liitium-ioonaku laetuse tase, energiavoo graafik ja süsteemi laadimise olek. 

KKK Honda hübriidi kohta

Mis juhtub auto käivitamisel?
Sõiduki käivitamisel käitab bensiinimootor elektrimootorit, mis toimib sel hetkel generaatorina. See muundab mootorilt tuleva energia elektriks ja salvestab selle akusse. 
Kuidas ja millal kasutab auto ainult elektrienergiat?
Elektrimootor kasutab akusse salvestatud elektrienergiat kohalt võtul ja esialgsel kiirendamisel ning aeglasel kiirusel sõitmisel samuti ka tagurdamisel. (Saate hommikul oma maja juurest vaikselt minema sõita ilma naabreid äratamata). Kui akut peab uuesti laadima, käivitub mootor ja generaator muundab mootori energia uuesti elektrienergiaks, salvestades selle akusse. 
Kuidas ja millal kasutab auto ainult bensiinimootori jõudu?
Bensiinimootor on kõige tõhusam maanteekiirusel, kus see tõestab ennast kõige selgemalt: see viib sõidukit edasi ja laeb ka hilisemaks kasutamiseks akut. 


 

Mis juhtub, kui pean kiiresti teisest autost mööda sõitma?
Järsuks kiirendamiseks, või kui on vaja lisavõimsust, kasutatakse sõiduki edasiviimiseks korraga nii bensiini- kui ka elektrimootorit. Gaasipedaalile vajutamisel kasutab auto aku lisavõimsust, et anda elektrimootorile lisasärtsu. 
Mis on regeneratiivne pidurdamine?
Regeneratiivsel pidurdamisel muundatakse tavaliselt raisku minev liikumisenergia elektriks, mis salvestatakse akusse. Sellisel pidurdamisel töötab elektrimootor generaatorina - selle asemel, et elektrit rataste ringiajamiseks kasutada, käitavad pöörlevad rattad mootor-generaatorit tootes elektrit. 
Kas ma pean seda laadima?
Honda hübriidi ei pea laadima. See kasutab bensiinimootori üleliigset energiat ja pidurdamisel tekkivat regeneratiivset energiat, et hoida aku pidevalt laetuna: seni, kuni mootor töötab, toodab see elektrit ja salvestab selle akusse.

Lae alla kataloogLae alla tehniline info